Princezna České republiky 2018

Akce se koná pod záštitou europoslance Tomáše Zdechovského, náměstkyně hejtmana Jihomoravského kraje Taťány Malé a primátora Brna Petra Vokřála.

PO 15 LED, 2018

Nelinka Bačovská se chce i do budoucna věnovat baletu

Nelinka Bačovská se chce i do budoucna věnovat baletu

2. Princeznou České republiky 2017 se stala devítiletá Nelinka Bačovská z Kunic. Milovnice baletu a vážné hudby má podobné zájmy jako jiné holky a princeznovskými manýry prý rozhodně netrpí.

Neli, jak se ti žije jako 2. Princezně České republiky 2017?

Skoro stejně jako před soutěží. Letos mám už sedm hodin baletu týdně a tancování mě baví čím dál víc, i když je to dřina a dojíždění. Teď se připravuji na novou soutěžní sezónu a na kvalifikaci na Dance World Cup v Selbu, kam se moc těším a jsem zvědavá, jak to tam bude vypadat.

Máš nějaké princeznovské manýry? Nechce se ti ráno vstávat, dělat úkoly, pomáhat doma?

Na tom se taky nic nezměnilo. Některé úkoly se mi dělat nechtějí, třeba uklízení a takové ty každodenní povinnosti mě moc nebaví, ale ráda pomáhám rodičům a babičce s dědou nebo prababičce. Umím sama uvařit třeba vafle a baví mě zdobit dorty a taky různé ruční práce. Ráda chodím pěkně oblečená a učesaná, líbí se mi baletní role princezen a mám radost z vyhrané korunky, ale že by se mi museli doma klanět, to ne (smích).

Jak vzpomínáš na soutěž Dívka České republiky?

Často a ráda. Vždy když jedeme kolem Boby centra v Brně, tak si vzpomenu na finálový večer. Vzpomínám ale hlavně na ostatní princezny, dívky a všechny kolem a docela mě mrzí, že už se vlastně tak často nevídáme.

Co se ti na ní nejvíce líbilo?

Líbilo se mi všechno! Všichni z týmu se k nám chovali moc hezky, ostatní velké i malé holky byly moc fajn a ráda vzpomínám na zábavu, co jsme si užili na soustředěních. Největší zážitek pro mě byl finálový galavečer.

Ve volné disciplíně si předvedla balet. Jak ses k němu dostala?

Od malička jsem ráda tancovala. Ve třech letech jsem doprovázela starší sestru na taneční přípravu do ZUŠ a celou dobu jsem se dívala škvírou ve dveřích. Asi za půl roku si toho paní učitelka všimla, pozvala mě dál a já jsem s o tři roky staršími dětmi absolvovala i závěrečné vystoupení. Maminka potom našla v Brně baletní přípravku a tam se mi zalíbil balet.

Máš v něm i nějaké úspěchy?

Ano, loni jsem skončila se skupinovou choreografií Včeličky na třetím místě na baletní soutěži v Praze. Také si moc cením čestného uznání s podpisem baletního mistra Vlastimila Harapese a získané baletní korunky. Letošní soutěžní sezóna je teprve před námi. Tento školní rok jsem v nové skupince kamarádek a jsem tam moc spokojená. Budu soutěžit se čtyřmi choreografiemi a se třemi pojedeme za dva týdny do Německa na kvalifikaci na mezinárodní soutěž Dance World Cup. Už z tohoto mám obrovskou radost a moc se na to těším.

Co tě baví kromě baletu?

Mám ráda naše dvě kočky a králíka, snažím se je cvičit. Baví mě hlavně cestování a pohyb, kromě tance je to plavání, lyžování, jízda na kole a na bruslích nebo lezení na horostěně. Líbí se mi i plavání s monoploutví, kterou má moje sestra. Také ráda tvořím, zdobím dorty, pletu a vyrábím různé věci a domečky, ráda zpívám a stavím v Minecraftu.

Co naopak nemusíš a nemáš ráda?

Nebaví mě školní úkoly, takové ty pracovní sešity, počítání sloupečků příkladů a tak. Nemám ráda zelené fazolky, a když je toho na mě moc.

Nedá mi to, abych se nezeptal. Vím, že máš domácí výuku. Jaké to je?

Bezvadné je, že nemusím brzy vstávat, mám více času na věci, které mě baví a taky můžeme častěji cestovat a jezdit na výlety. Maminka je ale někdy dost přísná, jsou úkoly, které musím dělat každý den, i když mají ostatní děti prázdniny. V češtině a matematice jsem na tom asi stejně jako jiné děti. Ostatní předměty jsou pro mě zábava, takže se učím vlastně pořád, jen z toho potom doplním nějaké fotky, vstupenky nebo obrázky do portfolia. Jednou za půl roku jedeme na přezkoušení, kde ukazujeme portfolio a taky vyplněné pracovní sešity. Já raději ukazuji fotky a výrobky a taky ráda zahraji na klavír, zpívám nebo tančím.

Jaké jídlo a pití jsou tvoje oblíbené?

Mám ráda sladká jídla, třeba palačinky a vafle, ale nejraději mám kuře s rýží. Piju hlavně vodu a nejraději mám jahodový džus nebo koktejl.

Jakou hudbu ráda posloucháš?

Mám ráda Mozarta, Vivaldiho, Čajkovského nebo Janáčkovu Lišku Bystroušku. Moc ráda chodím do divadla, nejraději na muzikály třeba Cats, West Side Story a samozřejmě balety. Moc ráda bych někdy tančila sólo Cukrové víly z Louskáčka.

Čím bys chtěla jednou být?

Samozřejmě baletkou. Na soutěži jsem se naučila i trošku líčit a zvažuji, že bych mohla být i kosmetičkou. K Vánocům jsem si přála kosmetický kufřík a už jsem i několikrát nalíčila maminku na různé akce a plesy. Oboje vlastně dělám už teď, tak uvidím, co mě bude bavit, až vyrostu.

Začíná nový ročník soutěže Dívka České republiky. Proč by se měly holky jako ty přihlásit?

Protože je to nádherná soutěž plná milých lidí, kteří se o ně budou starat a připravovat je, aby si užily pocit jako skutečné princezny. Určitě si mezi ostatními najdou kamarádky a naučí se spoustu nových věcí.

Za zpracování rozhovoru děkujeme Pavlu Šmerdovi a za zprostředkování rozhovoru mamince Nelinky.

Novinky a aktuality

 • Vstupenky na finále Dívky a Princezny ČR stále v prodeji

  17.8.2018

  Přesně dva měsíce před finálovým galavečerem soutěže Dívka a Princezna České republiky začal v síti TiketLIVE předprodej vstupenek na akci, která je na programu ve středu 26. září od 19.30 hodin v Zoner BOBYHALL (dříve Laser Show Hall) brněnského Bobycentra.

 • Sladovna se proměnila v královský palác

  10.8.2018

  Adélka, Verunka, Valentýnka, Natálka, Sofinka a Laurinka. Šestice finalistek Princezny České republiky 2018 společně s loňskou vítězkou Melanií Mařanovou zavítala do krásného Hotelu Sladovna v Černé Hoře, kde se v uplynulých dnech připravovaly na finálový galavečer.

 • Nelinka Bačovská si připsala další mimořádný úspěch

  18.7.2018

  2. Princezna České republiky 2017 Nelinka Bačovská se vrátila z mistrovství světa v amatérském tanci do 25 let, které se konalo v závěru června ve Španělsku. Na soutěži Dance World Cup získala bronzovou medaili a společně s kolegyněmi ze svého týmu navíc obsadily sedmé a osmé místo.

 • Startuje hlasování o Dívku a Princeznu České republiky Sympatie

  4.7.2018

  Která z finalistek Dívky a Princezny České republiky 2018 je ta NEJSYMPATIČTĚJŠÍ? O tom rozhodnete svým hlasováním právě VY. Hlasovat můžete na Facebooku a Instagramu Dívka České republiky nebo na webových stránkách www.divkaceskerepubliky.cz a www.princeznaceskerepubliky.cz.

archiv

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

Hotel Sladovna Jihomoravský kraj Zoner Photo Studio

HLAVNÍ PARTNEŘI

ana Multisport eventphoto.cz

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

Artistry logo

Oficiální fotograf soutěže

Artistry logo

Oficiální kameraman soutěže

Mango de Coco

Oficiální kadeřnictví soutěže

Artistry logo

Oficiální kosmetika soutěže

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

My Face

Hlavní mediální partner

Aerobik.cz smart-network.cz

PARTNEŘI

Registrace

Registrace

Registrace do 9. ročníku soutěže Dívka České republiky 2018 byla již ukončena.